Výroční členská schůze 2010

12.11. 2011 od 13:00 proběhne výroční schůze oddílu v hostinci Na pěšinách

Realita sobotního oběda

Výbor oddílu Vás všechny srdečně zve. Oficiální program bude tradiční - bude předložena zpráva o hospodaření, činnosti a přípravě pro novou sezónu. Honza Kotík opět předvede jak vypadá pravá kobyliská svatomartinská husička (Chef de cuisine dává k dispozici menu - husička potřeba objednat min 3 dny předem). Zájemci o promítání mají možnost přinést svoje fotoreportáže - technika zajištěna

VLO

aktualizováno 7. listopadu 2010 by baresi


Babí léto 2009

Od 1.10 – 4.10.2009 proběhlo na Hájence 11.Babí léto

Sestry při vaření kysela

Zúčastnilo se 8 nejvěrnějších. Počasí nic moc. Kyselo se povedlo, přesto, že jsme ho nikdy předtím žádná nevařila. Myslím, že i věčně nespokojený Trautenberk by nepohrdnul. Trochu se pouklízelo, pilné z nás nasbíraly borůvky, proběhla návštěva Štumpovky. Tradiční večery „ Co život dal a vzal „ Příště košíčky,ingredience každá sama.

Zdraví SoLu

aktualizováno 10. prosince 2009 by baresi


Livigno 2009

Aneb jak vypadá lyžování pana předsedy a ministerských úředníků

Dva pistolníci

Lyžařské soustředění Blizzard Teamu se konalo 8.3. – 12.3.09 za účasti předsedy LO Reinera sen., dále bratra Píši, Hladíka a sestry Píšové. Livigno se nachází v mt. 1816 odtud se vyjíždí do mt. 2797 CAROSSELO a mt. 2785 (Della Neve) MOTTOLINO.V tomto regionu se nachází 4 kabinkové lanovky, 14 sedaček a 13 vleků. Sjezdovky se pohybují v těchto úrovních z celkových 100% : 26% - modré, 57% - červené, 17% - černé

Po celém Livignu se dá pohybovat ski-busem na třech různých linkách, rozlišených barevně pro snadnou orientaci. Tyto linky obsáhnou celé město včetně hlavních středisek. Vzhledem k náporu při ranních rozvážkách lyžařů z hotelů do obou středisek, docházelo k často k přeplnění jednotlivých ski-busů. Blizzard Team, proto využil pro přepravu místní Taxi, která fungovala bez problému se značně vyšším pohodlím. Zmíněné pohodlí jsme samozřejmě uvítali po náročných dvoufázových trénincích. Ubytování bylo zajištěno v hotelu SPORT HOTEL, kde byla k dispozici sauna a také whirlpool. Kuchyně s italským jídelníčkem, kterou vedl šéfkuchař a zároven majitel hotelu oceněný několika desítkami cen, byla výbornou kombinací náročného sportovního programu.

Počasí bylo celkem ucházející a oproti předchozím turnusům možná i nejlepší jaké nás mohlo potkat. Každé dopoledne rozzářilo vrcholky této oblasti sluníčko. Kolem poledního ovšem počasí začalo přecházet do oblačnosti, která se proměnila vždy kolem 15 hod. do sněhové nadílky.

Nálada v Blizzard Teamu byla dobrá po celou dobu pobytu, všichni zúčastnění se těšili dobré kondici a zdraví. Blizzard Team si získal na sjezdovkách Livignských kopců sympatie svým barevným sladěním, lyžařskou dovedností a technickou vybaveností.

Při často kladených otázkách od zahleděných lyžařů, se hrdě celý team hlásil k LO Sokolu Malá Strana.

Z Livingských kopců s podporou všech zúčastněných shrnul

Průvodce a korespondent

Tomáš Hladík

aktualizováno 15. března 2009 by baresi

Babí léto na Hájence 2008

V září proběhl již 10. ročník tradičního Babosletu

Je to právě 10let co se vyrodil nápad spojit příjemné s užitečným. V tomto případě se pod názvem " Babí léto na Hájence " začly sestry sokolky slétat v době "babího léta ", tedy v začínajícím podzimu, na Hájence. Rozhodly jsme se trávit 1 víkend společně, bez maskulín. Tedy jako babinec.

1.ročník BLH / babí léto na Hájence / se uskutečnil 8 - 10.10.1999. Tehdá se nás sešlo 19, za celou dobu nejvíce. Možná jsme něco pokazily, protože se nás už nikdy tolik nesešlo,ale i tak je věrných dost. V tom prvním ročníku jsme kromě nočního výstupu, v nočních košilích na Lysou, měly " Křeslo pro hosta ." V křesle seděly a vzpomínaly nejstarší z nás Nina a Markéta, další dny probíhaly v duchu " Co život dal a vzal ". Nezapomnělo se ani na přípravu lyžařské sezóny. Snažily jsme se dát Hájenku do pucu. A tato náplň babího léta se prakticky ustálila po celých 10let. Co život dal a vzal, tůry, tůrky, tůrečky - západní Krkonoše jsou naše,dílna, příprava sezóny.

Sestry, přidejte se ke tradiční sestavě, podzim na Hájence je krásný a 1 víkend vás jistě rodinka podpoří a osvobodí od tradičních povinností.

Zkuste to. Nazdar !

Soňa

aktualizováno 17. listopadu 2008 by baresi


Další plánované akce v roce 2008

Dobřichovický suchý slalom a Výroční členská schůze

Podzim se nezadržitelně blíží a to je znamení, že se 1.11. ve 13:00 hodin uskuteční další ročník dobřichovického Suchého slalomu. Přijďte všichni, kdo máte nohy, kdo je nemáte přijďte na posezení do hospody, které bezprostředně následuje. Upozorňuji, že trénink předtím se jistě vyplatí, neboť kopec se zdá býti menším než doopravdy je. Toť aspoň moje osobní zkušenost.

O týden později se 8.11.2008 koná výroční členská schůze v hostinci na Pěšinách na kterou jste srdečně zváni. Schůze se uskutěční od 14:00. Pohoštění zajištěno. Vedle klasického programu jistě dojde i na promítání fotografií z letošní výstavby našeho krytého bazénu. Nerezová vana, tajné přání každého milionáře

aktualizováno 5. září 2008 by baresi

Pozvánka na 5. brigádu 2008 v termínu 19.-21.9. a školení vedoucích

Letní sezona finišuje, takže si nabrušte hrany

Výbor oddílu zve všechny práce schopné muže na poslední brigádu tohoto roku. Naplánována je příprava dřeva, dodělání několika detailů v interiéru a vyhlášení nejlepšího kopáče tohoto roku. Tímto výbor LO zve všechny zasloužilé kopáče na posezení nad kousek krvavého tataráku (prozatím objednáno 7 kg), pivo a jistě něco hořkého, které se uskuteční dne 20.9. od 19 hodin na Dvoračkách.

Výbor LO dále upozorňuje, že na této brigádě proběhne školení vedoucích zájezdů pro obsluhu celého systému ČOV (čtěte nový Zpravodaj č.2/2008). Školení pro dámy proběhne následující týden při Babosletu. Instrukce poskytuje Eva Ballyová.

aktualizováno 4. září 2008 by baresi

Reportáž ze 4. brigády - 11.7.-13.7. 2008

Sraz gerontů

Informace o této brigádě jsou velmi kusé a vlastně není moc jasné co se na Hájence odehrálo a co se udělalo. Jisté je, že počet účastníků nadále klesal geometrickou řadou. Dále je jisté že věkový průměr jednoho pracovníka se vyhoupl na neuvěřitelných 98 let. Nicméně by bylo neslušné pozitivně neohodnotit snahu přítomných, jelikož veškeré naplánováné práce v interiéru byly úspěšně dokončeny.

aktualizováno 4. září 2008 by baresi

Reportáž ze 3. brigády - 6.6.-8.6. 2008

Dlaždiči a kameníci, jo to jsou holt kabrňáci

Následovala brigáda B3, která proběhla o víkendu 6. a 7. června v počtu 8 osob. V sobotu byl dostavěn a nově vydlážděn zadní taras včetně nových luxusních schodů, které vedou prakticky do nebe. Večer jsme zasvětili fandění 11 blbům, kteři si to ani nezasloužili. Využili jsme nabídky Dvoraček na konzumaci Honzova guláše přímo před velkoplošným plátnem, takže obraz byl luxusní, guláš taky a hlavně to nádobí se umylo samo. Závěr večera proběhl podrobným a kritickym rozborem předvedené hry na baru, což se projevilo odřenými koleny při zpateční cestě k domovu. Měli jsme trochu horko v ústech.. V neděli byla Hájenka zcela vygruntována, včetně veškerých podlah, stropu v jídelně, přípravy dřeva atd. Žrát by se z toho dalo! Naše nadměrné úsilí způsobilo lehkou ekologickou katastrofu, viz. fotogalerie.

aktualizováno 25. června 2008 by baresi

Reportáž z 2. brigády - 31.5. - 3.6. 2008

Posvěcení chrámu páně

O posledním květnovém víkendu bylo položeno a zasypáno odtokové potrubí, vybetonována základová deska pro nádrž ČOV. Zároveň proběhli přípravné práce pro přepojení odpadu z kuchyně v interiéru Hájenky. V pondělí tj. dnes byla osazena technologie čističky a některý šťastlivec z přítomných mel tu cest poprvé biologicky zatížit technologickou linku. Zprávu o tom, kdo to byl, zpravodajské agentury nevydaly, ale lze předpokládat, ze se jednalo o předsedu oddílu bratra Viléma Reinera st. Gratulujeme. Tiskové agentury nakonec se zpožděním vydali zprávu, že prvním šťastlivcem, který vstoupil do chrámu páně byl bratr Karel Ballý.

aktualizováno 2. června 2008 by baresi

Reportáž z 1. brigády 2008

19 úderníků splnilo plán na 200%

S hodnocením uplynulé brigády je nutno začít v pátek večer, kdy se jako obvykle lámal chleba. Řada pracantů se rozhodla splnit svůj pracovní úvazek již do sobotního rána, takže vážený pan předseda oddílu musel nejhorlivější úderníky v ranních hodinách krotit tak, aby ještě nějaká práce zbyla na následující dny. Bylo by chybou zde konkrétně jmenovat, neboť by dotyčným mohla sláva do hlavy stoupnouti.

Sobota přinesla slunečné a teplé počasí, což se příznivě projevilo na konzumaci piva. Bylo vidět, že nejhorlivější páteční úderníci lehce přecenili své síly a tahali za kratší provaz. "Jámaři" toho měli večer akorát tak nad hlavu a "příkopáři" se přiblížili na dohled k Hájence.

Neděle již byla zcela bez problémová, protože zima a vytrvalý hustý déšť jsou nejlepšími stimuly pro exceletní kopáčské výkony. Zkrátka to bylo žůžo.

Na závěr doporučuji pár fotek na dokreslení atmosféry.

aktualizováno 20. května 2008 by baresi

Kalendář akcí 2008

Kalendář akcí 2008 ve formátu pdf

aktualizováno 15. dubna 2008 by baresi

Výstavba čistírny odpadních vod

a další brigády v roce 2008

Jak všichni dobře víte, pro letošní rok se podařilo sehnat investiční prostředky na výstavbu malé ČOV, kterou jsme dle nového nařízení vlády o vypouštění odpadních vod povinni vybudovat. Výbor oddílu naplánoval výstavbu ČOV v několika etapách, kdy je potřeba připravit spodní stavbu pro samotnou čističku, vybudovat zaústění do potoka, usadit novou technologii a na ni připojit veškeré zdroje odpadních vod v chalupě. Mimo to je samozřejmě potřeba připravit otop na následující zimní sezónu. Takže práce jako na kostele a každá ruka potřebná.

 

Brigáda Termín Náplň
B1 3.-11.5 08 výkopy pro potrubí 120 bm, výkopy pro ČOV, položení potrubí, spodní stavba, dmychadlo, přívod vody atd.
B2 červen 08* osazení technologie, přepojení stávajících potrubí, dokončení stavby
B3 19.-21.9 08 dřevo, příprava sezóny

 

*Poznámka: definitivní termín červnové brigády bude stanoven dle prací v květnu a sněhových podmínkek

Přihlášky na všechny brigády přijímá Michal Bally. Hlaste se co nejdříve, aby bylo možno připravit jídlo a další věci pro veškeré kopáče/makáče.

aktualizováno 15. dubna 2008 by baresi

Design downloaded from Free Templates - your source for free web templates